eket.lt
Valstybinių Regitros egzaminų pasiruošimo portalas


Pradedantysis vairuotojas: pažymėjimas, patarimai, KET pažeidimai


Pradedantysis vairuotojas

Pradedantysis vairuotojas, tai asmuo, įgijęs teisę vairuoti A, A1, A2, B, B1 kategorijos motorinę transporto priemonę ir turintis vairavimo stažą iki dvejų metų.

Pradedantieji vairuotojai pirmuosius 2 vairavimo metus turi būti ypatingai atidūs, siekiant nepažeisti kelių eismo taisyklių. Straipsnyje aptarsime, kiek laiko galioja pradedančiųjų vairuotojo pažymėjimas, kaip jį pasikeisti, suteiksime vertingų patarimų, kaip lengviau įgusti vairavime ir automobilio valdyme bei paaiškinsime, ką daryti pradedančiajam vairuotojui praradus teises dėl KET pažeidimų.

Būsimas pradedantysis vairuotojas mokosi iš KET bilietų, kurie apima klausimus apie kelių eismo taisykles, kelio ženklus, saugos reikalavimus, pirmumo teisės taisykles ir kitus svarbius aspektus. KET bilietai yra esminė pradedančiojo vairuotojo mokymosi priemonė, padedanti įgyti ir įtvirtinti teorines žinias apie kelių eismo taisykles, kurios yra būtinos tiek teoriniam, tiek praktiniam vairavimo egzaminui sėkmingai išlaikyti. Svarstantiems laikyti vairavimo egzaminą rekomenduojame pasitikrinti kelių eismo taisyklių žinias paspaudus čia.

 

Turinys:

Kiek laiko galioja pradedantiesiems išduodamas vairuotojo pažymėjimas?

Kaip pasikeisti pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą (teises)?

Kokius dokumentus privaloma turėti su savimi vairuojant ir pateikti paprašius tikrinančiam pareigūnui?

Patarimai pradedantiesiems vairuotojams

Kokiais greičiais gali vairuoti pradedantieji vairuotojai?

Ką daryti pradedančiajam vairuotojui praradus teises dėl KET pažeidimo?

Dažniausiai užduodami klausimai

 

Kiek laiko galioja pradedantiesiems išduodamas vairuotojo pažymėjimas?

Pradedantiesiems vairuotojams išduodamas pažymėjimas galioja 3 metus, kurį jie vidaus reikalų ministro ar jo įgaliotos institucijos nustatyta tvarka po 2 metų nuo jo išdavimo dienos turės teisę pakeisti į 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą.

 

Kaip pasikeisti pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą (teises)?

 

Užsisakyti naują vairuotojo pažymėjimą galite tik suėjus 2 metų jo galiojimo terminui. Vairuotojų patogumui numatyti papildomi treti metai naujo dokumento užsakymui.

Vairuotojo pažymėjimą galite užsisakyti dviem būdais:

  1. Internetu. Užsisakant internetu galite rinktis tokius pagaminimo naujo vairuotojo pažymėjimo terminus ir kainas:

  1. „Regitros“ padalinyje. Užsisakant „Regitros“ padalinyje galite rinktis tokius pagaminimo naujo vairuotojo pažymėjimo terminus ir kainas:

Dėl vizito padalinyje užsiregistruokite iš anksto ir būsite aptarnauti jums patogiu laiku.

 

Padalinyje su savimi turėkite:

Jūsų deklaruota gyvenamoji vieta bus patikrinta automatiškai. 

 

Kokius dokumentus privaloma turėti su savimi vairuojant ir pateikti paprašius tikrinančiam pareigūnui?

Jei vairuojate Lietuvoje registruotą transporto priemonę ir esate jos savininkas, tikrinančiam tikrinančiam pareigūnui turite pateikti:

Jei vairuojate Lietuvoje registruotą transporto priemonę, tačiau nesate jos savininkas, tikrinančiam policijos pareigūnui turite pateikti:

 

Abejais atvejais pateikti neprivalote: 

Šiuos duomenis pareigūnas galės pasitikrinti policijos informacinėse sistemose.

 

Patarimai pradedantiesiems vairuotojams

Jei važiuodami automobiliu užuodžiate kvapą, kurio įprastai nebūna – sustokite ir pažiūrėkite iš kur sklinda šis kvapas. Jei jaučiate įtartiną vibraciją – sustokite ir pasitikrinkite ar priveržti jūsų automobilio ratai, taip pat vizualiai apžiūrėkite padangų būklę. Stebėkite aplinką, automobilį ir būkite atidūs.

 

Kokiais greičiais gali vairuoti pradedantieji vairuotojai?

Pradedantieji vairuotojai ir asmenys, kurie mokosi vairuoti su šeimos nariu, gali vairuoti žemesniu nei įprastu greičiu skirtinguose keliuose. Žemiau pateikiame leidžiamus vairavimo greičius pradedantiesiems vairuotojams („klevui“):

 

Ką daryti pradedančiajam vairuotojui praradus teises dėl KET pažeidimo?

Pradedantieji vairuotojai, pažeidę Kelių eismo taisyklių reikalavimą (reikalavimus) ir dėl to praradę vairuotojo pažymėjimą privalo išklausyti papildomus vairuotojų mokymus, kad atgautų teises. Apie KET baudas plačiau skaitykite straipsnyje „KET baudos: už greitį, vairavimą be tech. apžiūros ir kt. 2024 m.

 

Kas yra papildomas vairuotojų mokymas?

Papildomas vairuotojų mokymas, tai mokymas, kurį privalo atlikti dėl KET pažeidimų praradę teisę vairuoti vairuotojai. Ne išimtis ir pradedantieji vairuotojai, pažeidę kelių eismo taisykles.

Papildomas vairuotojų mokymas privalomas pradedantiesiems vairuotojams, pažeidusiems Kelių eismo taisyklių reikalavimą (reikalavimus), susijusį (susijusius) su:

 

Kada privalomi papildomi vairuotojų mokymai?

Papildomus mokymus privaloma baigti per vienus metus nuo nutarimo (teismo nuosprendžio), kuriuo esate pripažintas padariusiu teisės pažeidimą, įsiteisėjimo dienos, ar nuo administracinio nurodymo, surašyto padarius administracinį nusižengimą, įvykdymo dienos.

Tais atvejais, kai teismo nuosprendžiu ar baudžiamuoju įsakymu skiriamas areštas arba terminuotas laisvės atėmimas ir paskirtos bausmės vykdymas neatidėtas, papildomą vairuotojų mokymą privaloma baigti per vienus metus nuo paskirtos bausmės atlikimo.

Per metus nebaigus papildomų vairuotojų mokymų prarandate teisę vairuoti ir pažymėjimas nekeičiamas į galiojantį 10 metų. Tokiu atveju teisę vairuoti galima susigrąžinti tik perlaikius vairavimo egzaminus (teorijos ir praktikos), tuomet bus išduodamas naujas 3 metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas.

 

Kur galima išklausyti papildomą vairuotojų mokymą?

Papildomus mokymus išklausyti galima bet kurioje tokius mokymus organizuojančioje vairavimo mokykloje.

 

Kaip vyksta papildomi vairuotojų mokymai?

Papildomo vairuotojų mokymo kursą sudaro:

Mokymų trukmę nustato kiekviena vairavimo mokykla individualiai. Dažniausiai mokymai trunka 1–2 d.d.

 

Kokie yra reikalingi dokumentai papildomo mokymo metu?

Papildomo vairuotojų mokymo kursų metu būtina su savimi turėti:

 

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar reikia automobilį ženklinti „klevo“ ženklu trečiuosius vairavimo metus?

Išskleisti

Nereikia, automobilį paženklinti klevo lapu reikia tik pirmuosius 2 metus.

Kur kreiptis, norint sužinoti ar yra skirtas papildomas mokymas?

Išskleisti

Patikimiausias būdas yra kreiptis į VĮ „Regitra“. Pagrindinis dokumentas, nustatantis ar vairuotojui reikalingi papildomi vairuotojų mokymo kursai yra administracinio teismo sprendimas ar policijos nutarimas.

Kaip tapti geresniu vairuotoju?

Išskleisti

Vairavimo praktika yra geriausias būdas tapti geresniu vairuotoju. Daugiau vairuojant priprasite prie to, kaip automobilis reaguoja į skirtingas situacijas. Vairavimo įgūdžius galite lavinti ir lankant ekstremalaus vairavimo kursus ar papildomas vairavimo pamokas su vairavimo instruktoriumi.

Kaip vairuoti didelius atstumus?

Išskleisti

Didelius, ilgus atstumus sudėtingiau vairuoti, nes sunku susikaupti ilgesnį laiką ir lengva prarasti dėmesį. Svarbu, kad būtumėte apsirūpinę vandeniu, dažnai sustotumėte pailsėti ir, jei įmanoma, stengtumėtės vairuoti dieną. Visada patartina dalintis vairavimo pareigomis su kitu vairuotoju, jei tik yra galimybė.

Kada „Regitra“ mato, kad baigėte papildomą vairuotojų mokymą?

Išskleisti

Baigus papildomą vairuotojų mokymą ne vėliau kaip sekančią darbo dieną išduodama papildomo vairuotojų mokymo baigimo pažyma ir duomenys perduodami elektroniniu būdu į VĮ „Regitra“.

Kur privalo būti priklijuotas klevo lapo ženklas?

Išskleisti

Klevo lapo ženklą reikia klijuoti tik automobilio gale, automobilio galinės dalies kairėje pusėje.

Skiriamasis ženklas yra su žaliu apvadu ir žaliu klevo lapu viduryje. Kvadrato kraštinės ilgis – nuo 100 mm iki 150 mm, apvado plotis – 1/10 kraštinės ilgio.

Koks yra leistinas alkoholio kiekis kraujyje pradedantiesiems vairuotojams?

Išskleisti

Pradedantiesiems vairuotojams, neturintiems 2 metų vairavimo stažo, leistinas alkoholio kiekis kraujyje negali viršyti 0,0 promilės (vairuojant bet kokią transporto priemonę).

Ką daryti patekus į eismo įvykį?

Išskleisti

  • Imkitės visų įmanomų priemonių pasekmėms sumažinti: jei reikia, suteikite pirmąją medicininę pagalbą, užtikrinkite, kad neišplistų gaisras ir kt.

  • Jei reikia, nedelsdami praneškite kompetentingai tarnybai pvz., apie eismo įvykį ar vagystę – policijai, kilus gaisrui – priešgaisrinei saugos tarnybai ir kt.

  • Užpildykite eismo įvykio deklaraciją.

  • Per 3 darbo dienas užregistruokite įvykį siekiant sutvarkyti visus su žala susijusius klausimus.




Informacija atnaujinta: 2024-07-19 03:21:27
Kiti straipsniai