eket.lt
Valstybinių Regitros egzaminų pasiruošimo portalas


Vairavimo egzaminas 2024 m.: mokyklinis, „Regitroje“, klaidos


Vairavimo egzaminas

 

Jei norite gauti vairavimo teises Lietuvoje, prieš tai privalote atlikti 2 svarbius žingsnius – išsilaikyti vairavimo teorijos ir praktikos egzaminus VÄ® „Regitroje“. Šie egzaminai parodys, ar esate pasirengę vairuoti keliuose, ar gerai išmanote kelių eismo taisykles ir ar eisme galėsite dalyvauti saugiai. Sėkmingai išsilaikę teorijos egzaminą galėsite laikyti „Regitros“ vairavimo egzaminą, kurį ir aptarsime žemiau.

 

Turinys:

Vairavimo egzaminas

Mokyklinis vairavimo egzaminas

„Regitros“ vairavimo egzaminas

Vairavimo egzaminas – kritinės klaidos

Dažniausiai užduodami klausimaiVairavimo egzaminas

Dar besimokydami vairavimo teorijos (arba sėkmingai išsilaikę teorijos egzaminą „Regitroje“) galėsite pradėti ruoštis vairavimo egzaminui vairavimo mokykloje. JÅ«sų lauks 30 privalomų akademinių valandų (B kategorijai) praktinio vairavimo mokykloje, o tuomet mokyklinis vairavimo egzaminas. Išsilaikę mokyklinį vairavimo egzaminą galėsite laikyti ir VÄ® „Regitra“ praktinį vairavimo egzaminą. Ne visiems pavyksta sėkmingai išsilaikyti egzaminus iš pirmo karto, tad nebijokite pasiimti papildomų pamokų, kad eidami į „Regitros“ vairavimo egzaminą bÅ«tumėte užtikrinti savo gebėjimais.

 

Mokyklinis vairavimo egzaminas

Praktiniam vairavimo egzaminui privalėsite pasiruošti vairavimo mokykloje, kur turėsite pravažiuoti ne mažiau kaip 30 ak. val. iš viso su vairavimo instruktoriumi. Vairavimo instruktorius iš pradžių mokys jus privalomų važiavimo manevrų aikštelėje, o vėliau vairuosite miesto gatvėse ir VÄ® „Regitra“ patvirtintais maršrutais.

Vairuoti mokysitės su specialiai paruošta transporto priemone, kurioje yra įrengti papildomi pedalai instruktoriui, kad esant poreikiui jis galėtų už jus stabdyti ar atlikti kitus manevrus.

Pabaigę privalomąsias 30 ak. val. vairavimo, privalėsite išlaikyti mokyklinį vairavimo praktikos egzaminą savo vairavimo mokykloje. Jei iš pirmo karto to padaryti nepavyks, galėsite egzaminą perlaikyti. Mokyklinis vairavimo egzaminas yra puikus laikas pasiruošti „Regitros“ egzaminui ir sužinoti savo silpnąsias bei stipriąsias vairavimo vietas.

 

Kiek laiko galioja mokyklinis vairavimo egzaminas?

Mokyklinio egzamino / kursų baigimo pažymėjimas neturi galiojimo termino. Tai reiškia, jog išsilaikę vairavimo egzaminą mokykloje turėsite neribotą laiką po jo išsilaikyti ir praktikos egzaminą „Regitroje“. Svarbu nepamiršti, kad sėkmingai išlaikytas teorijos egzaminas „Regitroje“ galioja vienerius metus, per kuriuos turite išsilaikyti vairavimo praktikos egzaminą „Regitroje“.

 

„Regitros“ vairavimo egzaminas

„Regitros“ vairavimo egzaminą galite laikyti tuo atveju, jei sėkmingai išlaikėte vairavimo teorijos egzaminą „Regitroje“, pravažiavote privalomą praktinio vairavimo valandų skaičių vairavimo mokykloje su instruktoriumi ir išlaikėte mokyklinį vairavimo egzaminą.

 

Kiek trunka vairavimo egzaminas?

Praktinis vairavimo egzaminas trunka iki 90 min.

 

Vairavimo egzamino registracija

Užsiregistruoti į egzaminą galite 3 būdais, kurie yra pateikti žemiau:

 

Kiek kainuoja vairavimo egzaminas „Regitroje“?

Vairavimo egzamino „Regitroje“ kaina priklauso nuo kategorijos, kurią siekiate įgyti:

Kitos kainos taikomos atvykus laikyti vairavimo egzamino su savo transporto priemone. Tikslias kainas žiÅ«rėkite „Regitros“ svetainėje.

 

VÄ® „Regitra“ vairavimo egzaminas – eiga

 

Dokumentai, reikalingi „Regitros“ vairavimo egzaminui

Atvykę į praktikos egzaminą turėkite su savimi šiuos dokumentus:

Taip pat, prieš atvykstant į egzaminus, jÅ«sų vairavimo mokykla turi perduoti duomenis „Regitrai“ apie pabaigtus mokymus. Žinoma, prieš tai turite bÅ«ti išsilaikę ir „Regitros“ teorijos egzaminą.

 

Vairavimo egzaminas – kritinės klaidos

Praktikos egzamino metu gali bÅ«ti fiksuojamos 3 klaidų rÅ«šys:

Tam, kad egzaminas bÅ«tų išlaikytas, galima padaryti ne daugiau kaip 8 nekritines klaidas ir nė vienos kritinės ir specifinės pasikartojančios klaidos. Yra daugybė galimų nekritinių ir kritinių klaidų vairavimo egzamino metu. Su visomis jomis galite susipažinti Teisės aktų registre.

 

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip lengviau išlaikyti vairavimo egzaminą?

IÅ¡skleisti

Vairavimo egzaminą išsilaikyti bus lengviau jei:

 

  • Iš anksto išsiaiškinsite egzamino vertinimo kriterijus ir dažniausiai daromas klaidas egzaminų metu;

  • Daug praktikuositės – atsakingai lankysite vairavimo pamokas, jei reikia – vairuosite papildomose pamokose ar su šeimos nariu (turint reikiamus dokumentus);

  • Išbandysite kelis automobilius;

  • Gerai pažinosite kelius, kuriuose galite laikyti egzaminą;

  • Pasirinksite vairavimo egzamino laiką kai gatvėse nėra intensyvaus eismo, pavyzdžiui, darbo dienos metu;

  • BÅ«site nusiteikę ramiai ir pozityviai.

Kokiais atvejais nereikia laikyti vairavimo egzamino?

IÅ¡skleisti

Vairavimo egzamino „Regitroje“ laikyti nereikia, jeigu norite gauti AM – mopedų ir lengvųjų keturračių, kategorijos teises.
Informacija atnaujinta: 2024-05-09 14:55:41
Kiti straipsniai