eket.lt
Valstybinių Regitros KET testų pasiruošimo portalas


Transporto priemonių kategorijos ir jų klasifikacija (apibūdinimai)


Transporto priemonių kategorijos ir jų klasifikacija

Norint išsilaikyti transporto priemonės teises, svarbu žinoti, kokios yra motorinių transporto priemonių kategorijos ir minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti motorines transporto priemones.

 

Turinys:

​​Motociklų, mopedų, keturračių kategorijos

​​Lengvųjų automobilių kategorijos

​​Sunkvežimių, vilkikų kategorijos

​​Autobusų kategorijos

Dažniausiai užduodami klausimai

 

Transporto priemonių kategorijos

Skirtingos automobilių kategorijos ir jų klasifikacijos pateikiamos žemiau.

 

​​Motociklų, mopedų, keturračių kategorijos

AM – mopedai ir lengvieji keturračiai motociklai, kurių variklio darbinis tÅ«ris ne didesnis kaip 49 cm3.

Minimalus amžius – 15 metų.

A1 – motociklai, kurių variklio darbinis tÅ«ris didesnis kaip 50 cm3, bet ne didesnis kaip 125 cm3 ir jų galia neviršija 11 kW. Taip pat triračiai, kurių galia ne didesnė kaip 15 kW.

Minimalus amžius – 16 metų.

A2 - motociklai, kurių galia ne didesnė kaip 35 kW, galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,2 kW/kg ir kurie nėra kilę iš daugiau kaip du kartus galingesnės transporto priemonės.

A – motociklai su šonine priekaba arba be jos.

Minimalus amžius – 18 metų. Teisė vairuoti motociklus, kurių galia didesnė kaip 25 kW arba galios ir svorio santykis didesnis kaip 0,16 kW/kg, bei motociklus su šonine priekaba, kurių galios ir svorio santykis viršija 0,16 kW/kg, suteikiama tik turint ne trumpesnį kaip dvejų metų motociklų su žemesnėmis charakteristikomis vairavimo patirtį) arba 21 metai

B1 – triračiai ir keturračiai motociklai.

Minimalus amžius – 16 metų.

 

Lengvųjų automobilių kategorijos

B – automobiliai, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg ir turintys iki 8 sėdimas vietas be vairuotojo. Šie automobiliai gali bÅ«ti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg arba junginio didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg, o priekabos didžiausioji leidžiamoji masė – ne didesnė už automobilio masę be krovinio.

Minimalus amžius – 18 metų.

BE – B kategorijos automobilio ir priekabos, kurios didžiausioji leidžiamoji masė virš 750 kg, junginiai.

Minimalus amžius – 18 metų.

 

Sunkvežimių, vilkikų kategorijos

C1 – automobiliai, kurie nepriskiriami D1 ir D kategorijoms ir kurių didžiausioji leidžiamoji masė 3 501–7 500 kg. Šie automobiliai gali bÅ«ti sujungti su priekabomis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg.

Minimalus amžius – 18 metų.

C – automobiliai, kurie nepriskiriami D1 ir D kategorijoms ir kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg. Šios kategorijos automobiliai gali bÅ«ti sujungti su priekabomis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė iki 750 kg.

Minimalus amžius – 18 metų (tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius) arba 21 m.

C1E – C1 kategorijos automobilių ir priekabų, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, junginiai. Šių junginių didžiausioji leidžiamoji masė turi bÅ«ti ne didesnė kaip 12 000 kg, o priekabos didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė už automobilio masę be krovinio.

Minimalus amžius – 18 metų.

CE – C kategorijos automobilių ir priekabų, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, junginiai.

Minimalus amžius – 18 metų (tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius) arba 21 m.

 

Autobusų kategorijos

D1 – automobiliai, skirti vežti keleivius ir turintys daugiau kaip aštuonias, bet ne daugiau kaip šešiolika sėdimų vietų be vairuotojo vietos. Šie automobiliai gali bÅ«ti sujungti su priekabomis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė iki 750 kg.

Minimalus amžius – 18 m. (tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius) arba 21 m.

D – automobiliai, skirti vežti keleivius ir turintys daugiau kaip aštuonias sėdimas vietas be vairuotojo vietos. Šie automobiliai gali bÅ«ti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė iki 750 kg.

Minimalus amžius – 18 m. (vežti keleivius reguliariais reisais, jeigu maršrutas ne ilgesnis kaip 50 km, ir tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius), 21 m. (vežti keleivius reguliariais reisais, jeigu maršrutas ne ilgesnis kaip 50 km, arba tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius) arba 23 m.

D1E – D1 kategorijos automobilių ir priekabų, kurių didžiausioji leidžiamoji maksimali masė nuo 750 kg, junginiai. Šių junginių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 12 000 kg bei priekabos didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė už automobilio masę be krovinio ir ji nenaudojama keleiviams vežti.

Minimalus amžius – 18 m. (tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius) arba 21 m.

DE – D kategorijos automobilių ir priekabų, kurių didžiausioji leidžiamoji masė nuo 750 kg, junginiai.

Minimalus amžius – 18 m. (vežti keleivius reguliariais reisais, jeigu maršrutas iki 50 km, ir tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius), 21 m. (vežti keleivius reguliariais reisais, jeigu maršrutas iki 50 km, arba tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius) arba 23 m.

 

Dažniausiai užduodami klausimai

Ką galima vairuoti su TR2 kategorija​?

IÅ¡skleisti

Traktorius, ekskavatorius, buldozerius, krautuvus ir kt. galingesnius negu 60 kW.

Ką galima vairuoti su TR1 kategorija?

IÅ¡skleisti

Įvairius traktorius su priekabomis ir prijungtais mechanizmais, iki 60 kW.
Informacija atnaujinta: 2024-04-28 03:47:38
Kiti straipsniai