Norint išsilaikyti transporto priemonės teises, svarbu žinoti, kokios yra motorinių transporto priemonių kategorijos ir minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti motorines transporto priemones.
Vairuotojams pasiruošti teoriniams egzaminams įvairioms transporto priemonių kategorijoms padeda KET bilietai. KET Bilietai apima specifinius klausimus, kurie tikrina kandidato žinias apie konkrečiai kategorijai taikomas taisykles ir reikalavimus. Sėkmingai išlaikę teorinį egzaminą, kandidatai gali tęsti praktinius mokymus ir egzaminus, kad gautų atitinkamą vairuotojo pažymėjimą. Pasitikrinkite savo kelių eismo taisyklių žinias naudojantis mūsų nemokamais ket testais.
Motociklų, mopedų, keturračių kategorijos
Lengvųjų automobilių kategorijos
Sunkvežimių, vilkikų kategorijos
Dažniausiai užduodami klausimai
Skirtingos automobilių kategorijos ir jų klasifikacijos pateikiamos žemiau.
AM – mopedai ir lengvieji keturračiai motociklai, kurių variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 49 cm3.
Minimalus amžius – 15 metų.
A1 – motociklai, kurių variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, bet ne didesnis kaip 125 cm3 ir jų galia neviršija 11 kW. Taip pat triračiai, kurių galia ne didesnė kaip 15 kW.
Minimalus amžius – 16 metų.
A2 - motociklai, kurių galia ne didesnė kaip 35 kW, galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,2 kW/kg ir kurie nėra kilę iš daugiau kaip du kartus galingesnės transporto priemonės.
A – motociklai su šonine priekaba arba be jos.
Minimalus amžius – 18 metų. Teisė vairuoti motociklus, kurių galia didesnė kaip 25 kW arba galios ir svorio santykis didesnis kaip 0,16 kW/kg, bei motociklus su šonine priekaba, kurių galios ir svorio santykis viršija 0,16 kW/kg, suteikiama tik turint ne trumpesnį kaip dvejų metų motociklų su žemesnėmis charakteristikomis vairavimo patirtį) arba 21 metai
B1 – triračiai ir keturračiai motociklai.
Minimalus amžius – 16 metų.
B – automobiliai, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg ir turintys iki 8 sėdimas vietas be vairuotojo. Šie automobiliai gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg arba junginio didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg, o priekabos didžiausioji leidžiamoji masė – ne didesnė už automobilio masę be krovinio.
Minimalus amžius – 18 metų.
BE – B kategorijos automobilio ir priekabos, kurios didžiausioji leidžiamoji masė virš 750 kg, junginiai.
Minimalus amžius – 18 metų.
C1 – automobiliai, kurie nepriskiriami D1 ir D kategorijoms ir kurių didžiausioji leidžiamoji masė 3 501–7 500 kg. Šie automobiliai gali būti sujungti su priekabomis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg.
Minimalus amžius – 18 metų.
C – automobiliai, kurie nepriskiriami D1 ir D kategorijoms ir kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg. Šios kategorijos automobiliai gali būti sujungti su priekabomis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė iki 750 kg.
Minimalus amžius – 18 metų (tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius) arba 21 m.
C1E – C1 kategorijos automobilių ir priekabų, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, junginiai. Šių junginių didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė kaip 12 000 kg, o priekabos didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė už automobilio masę be krovinio.
Minimalus amžius – 18 metų.
CE – C kategorijos automobilių ir priekabų, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, junginiai.
Minimalus amžius – 18 metų (tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius) arba 21 m.
D1 – automobiliai, skirti vežti keleivius ir turintys daugiau kaip aštuonias, bet ne daugiau kaip šešiolika sėdimų vietų be vairuotojo vietos. Šie automobiliai gali būti sujungti su priekabomis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė iki 750 kg.
Minimalus amžius – 18 m. (tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius) arba 21 m.
D – automobiliai, skirti vežti keleivius ir turintys daugiau kaip aštuonias sėdimas vietas be vairuotojo vietos. Šie automobiliai gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė iki 750 kg.
Minimalus amžius – 18 m. (vežti keleivius reguliariais reisais, jeigu maršrutas ne ilgesnis kaip 50 km, ir tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius), 21 m. (vežti keleivius reguliariais reisais, jeigu maršrutas ne ilgesnis kaip 50 km, arba tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius) arba 23 m.
D1E – D1 kategorijos automobilių ir priekabų, kurių didžiausioji leidžiamoji maksimali masė nuo 750 kg, junginiai. Šių junginių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 12 000 kg bei priekabos didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė už automobilio masę be krovinio ir ji nenaudojama keleiviams vežti.
Minimalus amžius – 18 m. (tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius) arba 21 m.
DE – D kategorijos automobilių ir priekabų, kurių didžiausioji leidžiamoji masė nuo 750 kg, junginiai.
Minimalus amžius – 18 m. (vežti keleivius reguliariais reisais, jeigu maršrutas iki 50 km, ir tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius), 21 m. (vežti keleivius reguliariais reisais, jeigu maršrutas iki 50 km, arba tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius) arba 23 m.
Traktorius, ekskavatorius, buldozerius, krautuvus ir kt. galingesnius negu 60 kW.
Įvairius traktorius su priekabomis ir prijungtais mechanizmais, iki 60 kW.
Tikrai taip.
B kategorija - automobiliai, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg ir kurie skirti ir suprojektuoti vežti ne daugiau kaip aštuonis keleivius, neįskaitant vairuotojo; šie automobiliai gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg; šie automobiliai taip pat gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, tačiau šio junginio didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė kaip 3 500 kg*.
* Vairuoti B kategorijos transporto priemones, sujungtas su priekaba, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, ir junginio didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg, bet ne didesnė kaip 4 250 kg, galima vairuotojo pažymėjime turint įrašytą kodą (96). Šis kodas įrašomas išlaikius atitinkamą praktinio vairavimo egzaminą.
C1 kategorija - Automobiliai, kurie nepriskiriami D1 ir D kategorijoms ir kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg, bet ne didesnė kaip 7 500 kg, ir kurie skirti ir suprojektuoti vežti ne daugiau kaip aštuonis keleivius, neįskaitant vairuotojo; šie automobiliai gali būti sujungti su priekabomis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg.