eket.lt
Valstybinių Regitros KET testų pasiruošimo portalas


A, A1, A2, AM kategorijos

A, A1, A2, AM kategorijos
A, A1, A2, AM vairavimo kategorijoms yra priskiriami motociklai, triračiai, mopedai ir lengvieji keturračiai. Priklausomai nuo transporto priemonės masės bei galingumo, šias kategorijas galima vairuoti nuo skirtingo amžiaus. Motociklai Lietuvoje – transporto priemonė dažniau naudojama šiltuoju sezono metu, dažniausiai siekiant įveikti mažesnius atstumus nei automobiliu. Apžvelkime A, A1, A2, AM kategorijų ypatumus ir skirtumus.

TurinysKas yra A, A1, A2, AM vairavimo kategorijos ir kuo jos skiriasi?

A kategorija

A kategorija

A vairavimo kategorijai priskiriami triračiai, kurių galia yra didesnė kaip 15 kW, ir motociklai. Turėdami A kategorijos vairuotojo pažymėjimą jūs galite vairuoti AM, A1, A2 kategorijoms priskirtas transporto priemones be jokių apribojimų.

A1 kategorija

A1 kategorija

A1 kategorijai yra priskiriami motociklai, kurių variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, bet ne didesnis kaip 125 cm3, galia neviršija 11 kW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,1 kW/kg, taip pat triračiai, kurių galia ne didesnė kaip 15 kW.

A2 kategorija

A2 kategorija

A2 kategorijai priskiriami motociklai, kurių galia ne didesnė kaip 35 kW, galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,2 kW/kg ir kurie nėra kilę iš daugiau kaip du kartus galingesnės transporto priemonės.

AM kategorija

AM kategorija

AM kategorijai priskiriami mopedai ir lengvieji keturračiai.

Mopedas – dviratė motorinė transporto priemonė, kurios didžiausiasis projektinis greitis yra ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant vidaus degimo varikliui), o didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui), ar triratė motorinė transporto priemonė, kurios didžiausiasis projektinis greitis ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant kibirkštinio (priverstinio) uždegimo varikliui), didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant kitokio tipo vidaus degimo varikliui), o didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui).

Lengvasis keturratis – keturratė motorinė transporto priemonė, kurios masė (be akumuliatorių baterijų, jeigu tai elektros varikliu varoma transporto priemonė) be krovinio yra ne didesnė kaip 350 kg, didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant kibirkštinio (priverstinio) uždegimo varikliui), didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant kitokio tipo vidaus degimo varikliui), didžiausioji nominalioji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui).

Taigi, esminiai skirtumai tarp A, A1, A2, AM kategorijų yra transporto priemonių galingumai. Turint A, A1, A2 kategorijas galima vairuoti motociklus, turint A kategoriją ir triračius, o turint AM kategoriją – tik mopedus ir lengvuosius keturračius.


A, A1, A2, AM kategorijų kainos


Į A, A1, A2 kategorijų (motociklo teisių) laikymo kainą įeina 6 bendri aspektai, kurie pateikti žemiau:Mokantis eksternu su EKET.LT KET testų sprendimo planų pagalba jums priklausys 7 dienos neribotų sprendimų dabar tik už 5,40 Eur, o renkantis 14 ar 31 dienos planus į juos papildomai įeis ir individuali vairavimo mokytojo konsultacija bei grupinės nuotolinės paskaitos. 14 dienų paketas EKET.LT dabar kainuoja 7,70 Eur, o 31 dienos – 14,90 Eur. 200 klausimų KET testus A kategorijai galite išbandyti nemokamai.

Į AM kategorijos laikymo kainą įeina 3 aspektai, kurie pateikti žemiau:

Mokantis eksternu su EKET.LT KET testų sprendimo planų pagalba jums priklausys 7 dienos neribotų sprendimų dabar tik už 5,40 Eur, o renkantis 14 ar 31 dienos planus į juos papildomai įeis ir individuali vairavimo mokytojo konsultacija bei grupinės nuotolinės paskaitos. 14 dienų paketas EKET.LT dabar kainuoja 7,70 Eur, o 31 dienos – 14,90 Eur. 200 klausimų KET testus AM kategorijai galite išbandyti nemokamai.


Svarbu paminėti, kad visų kategorijų teisių išsilaikymo kaina labai priklauso nuo kiekvieno individualių gebėjimų, vieniems gali pavykti išsilaikyti egzaminus pirmu kartu, kitiems gali tekti mokėti už papildomas vairavimo pamokas ar egzaminų perlaikymus.


Išmėginkite savo jėgas sprendžiant EKET.LT testus

KET testai bilietai
⭐ Spręsti pilną versiją ⭐
(2800 klausimų)
IÅ¡bandyti nemokamai!
(200 klausimų)


Kokie yra A, A1, A2, AM kategorijų reikalavimai?

A, A1, A2, AM kategorijų reikalavimai skiriasi nuo transporto priemonės rūšies ir galingumo.


A, A1, A2, AM kategorijų reikalavimų skirtumai

Šioms kategorijoms taikomas bendras reikalavimas – norint laikytis A, A1, A2, AM kategorijų teorijos egzaminą „Regitroje“ privalėsite pateikti vairuotojo sveikatos pažymą ir pirmosios pagalbos kursų pažymėjimą. Kiti reikalavimai kiekvienai kategorijai skiriasi pagal mažiausią leidžiamą vairuoti amžių:

A kategorijos reikalavimai

Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti A kategoriją – 20 metų, išskyrus teisę vairuoti triračius. Norint įgyti teisę vairuoti A kategorijos motociklus, reikia turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą. Reikalavimas turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą netaikomas 24 metų sulaukusiems asmenims. Teisė vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW, suteikiama nuo 21 metų.

A kategoriją, neturint A2 kategorijos, galite pradėti mokytis, jeigu esate 23 metų ir vyresni. BÅ«dami 23 metų galite pilnai baigti A kategorijos kursą mokykloje, bei išlaikyti teorijos žinių patikrinimo egzaminą „Regitroje“ – tik bÅ«dami 24 metų amžiaus.


A1 kategorijos reikalavimai

Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 16 metų.

Turint 2 metų B kategorijos vairavimo stažą bei tai įrodantį vairuotojo pažymėjimą pakaks papildomai vairuoti 3 ak. val. su A1 kategorijos motociklu vairavimo mokykloje. „Regitroje“ nebereikės laikytis A1 kategorijos teorijos bei praktikos vairavimo egzaminų. Jums bus pakeistas vairuotojo pažymėjimas – jame bus įrašomas atitinkamas kodas, nurodantis, kad galite vairuoti A1 kategorijos transporto priemones.


A2 kategorijos reikalavimai

Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 18 metų.


AM kategorijos reikalavimai

Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 15 metų.


Dažniausiai užduodami A, A1, A2, AM kategorijų klausimai

Ką galima vairuoti su AM kategorija? Išskleisti
Nedidelės galios (iki 50cm3) ir greičio (iki 45km/h) mopedus bei lengvuosius keturračius.
Ar AM kategorijai reikia išsilaikyti praktinio vairavimo egzaminą „Regitroje“? Išskleisti
Ne, AM kategorijai įgyti užtenka išsilaikyti teorijos egzaminą „Regitroje“.
Kokios kategorijos teisių reikia norint vairuoti galingąjį keturratį? Išskleisti
Norint vairuoti galingąjį keturratį reikia turėti A ir B kategorijas, išskyrus tuos atvejus, kai keturratis registruotas savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriuje, tuomet vairuotojas gali jį vairuoti turėdamas SM (SKM) kategoriją.
Ar turint B kategorijos teises vis tiek reikia laikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ norint įgyti A kategorijos teises? Išskleisti
Taip, reikia.
Ar verta pirkti KET bilietų sprendimo paketus? Išskleisti
Mokantis vairavimo teoriją eksternu, tik iš KET knygelės, bus sunku įsisavinti visą informaciją. KET bilietų sprendimo planai EKET.LT supažindina su klausimais ir sprendimo formatu, kuris bus taikomas laikantis teorijos egzaminą „Regitroje“. Taip iškart suprasite, kokių klausimų galite tikėtis ir būsite jiems pasiruošę. Be to, žinosite, kur yra jūsų silpnosios vietos, į kurias temas vertėtų atidžiau pasigilinti. Mokantis teorijos vairavimo mokykloje KET bilietų sprendimas taip pat įtvirtins jūsų žinias, padės lengviau perprasti taisykles.